Archiwum luty 2015


lut 18 2015 Zdrowe oczy
Komentarze (0)

Problemy z oczami obejmują raz za razem większe grono ludzi, w tym także bardzo dużo młodych. Obejmuje to nie owszem i wad widzenia. Podrażnienia, przewlekła suchość oczu, afekt utrudzenia czy kolejne pogarszanie się cechy widzenia wiąże się z różnymi faktorami nowoczesnego kierunku życia, takimi jak wydłużanie okresu pracy wielogodzinne wpatrywanie się w ekran telewizora, skażenie środowiska, bycie z w klimatyzowanych pomieszczeniach. Tymczasem wiele spośród tych elementów nie jesteśmy w stanie uniknąć, to wiedza na temat podstaw prawidłowej konserwacji oczu prawdopodobnie nas efektywnie ochronić przed nieprzyjemnymi symptomami powiązanymi z narządem wzroku.

 

 

Zadbajmy z tej przyczyny o wyraźnego oświetlenie naszego stanowiska pracy ,dostarczmy się w wyśmienitej jakości okulary z filtrem UV, zatroszczmy się o pożądaną dla oczu dietę obfitującą w witaminę A i o bezwzględny dopływ orzeźwiającego powietrza.

Pomocna wpielęgnowaniu o nasze oczy będzie także codzienna porcja relaksujących rzut oka ćwiczeń, kompresy z rumianku czy też czarnej herbatki oraz skończone preparaty oraz środki pielęgnacyjne o równym przedsięwzięciu antybakteryjnym oraz nawilżającym.

Generalna pielęgnacja i sanitarny sposób życia wspomogą nam długo cieszyć się urodziwym organem wzroku

eojos12   tagi: wzrok, jak zbać o oczy
lut 10 2015 Zadbaj o swój wzrok
Komentarze (0)

Istotna jest dieta dostarczająca antyoksydanty. Są to przede wszystkim: witaminy A, E, C oraz antocyjany i luteina. To one obniżają działanie wolnych rodników. Witaminy te są odpowiedzialne za zabarwienie: niebieskie lub fioletowe. Są szeroko rozpowszechnione w przyrodzie. W największych ilościach możemy czerpać je z owoców, kwiatów i liści roślin jadalnych. Zbawienny wpływ tych barwników na nasz narząd wzroku wynika z faktu, że wzmacniają one strukturę malutkich naczyń włosowatych występujących w gałkach. Dzięki temu oczy są lepiej ukrwione i odżywione. Ponadto antocyjany wspomagają produkcję rodopsyny, substancji odpowiedzialnej za właściwe widzenie po zmroku.eojos12   tagi: oczy, wzrok